Edukacja Customer Experience – jak zdobywamy nową wiedzę w FUZERS

Ciągła nauka

Jest takie hasło #neverstoplearning, w które w FUZERS bardzo wierzymy. Raz, bo lubimy się uczyć nowych rzeczy. Dwa, bo to stałe zdobywanie wiedzy rozwija nas indywidualnie. A zespołowo pcha nas do przodu i pozwala dostarczać większą wartość naszym klientom.

Jak i gdzie się uczymy?

Przede wszystkim czytamy.

Książki i artykuły. A żeby tę zdobywaną wiedzę lepiej konsumować, to od niedawna, raz na dwa miesiące, każdy wybiera książkę do przeczytania z naszej firmowej biblioteki. Następnie przybywa na “Wieczorek literacki F”, w trakcie którego podsumowuje wybraną książkę i wnioski pod kątem pracy w FUZERS.

Po pierwszej edycji już mamy termin drugiej i wiemy, że chcemy kontynuować te spotkania.

fuzers customer experience

FUZERSowy kąt do czytania

Ale oczywiście czytanie i dzielenie się inspiracjami wewnętrznie to tylko jedno ze źródeł nowej wiedzy.

Inne, z którego korzystamy, to kursy, studia i szkolenia. Online i stacjonarne.

Głównie te związane z obszarem naszego działania. Chociaż czasami decydujemy się na poszerzenie horyzontów i wyjście poza obszar związany stricte z customer experience i service design.

I w ramach tej opcji wiedzę i nowe umiejętności zdobywamy aktualnie między innymi w ramach:

Studiów podyplomowych “Trendwatching i future studies

Iza zdobywa w ich trakcie wiedzę i doświadczenie w analizie i prognozowaniu trendów biznesowych, gospodarczych i społecznych. I już wykorzystuje ją m.in. wprowadzając w naszych projektach elementy analizy trendów wpływających na doświadczenie klienta czy tworząc prezentacje o trendach w customer experience.

trendy w customer experience

Prezentacja Izy i Piotrka o trendach w Customer Experience

Kursu “CX Design” od Hyper Island

Rozpoczyna go Piotrek. CX Design, to intensywny kurs online trwający 6 tygodni, który uczy jak wykorzystać nowe technologie i ekonomię behawioralną do projektowania i dostarczania innowacyjnych doświadczeń klientów.

Kursu “The Professional Diploma in Customer Experience

Kurs od The CX Academy, w którym udział bierze Kasia. Czeka tam na nią 6 miesięcy intensywnej edukacji w ramach 10 modułów tematycznych i szeregu zadań dodatkowych. To potężny zastrzyk nowej wiedzy, metod oraz narzędzi wspierających pracę nad lepszym doświadczeniem klientów.

Kursu “Jobs To Be Done Toolkit

Kończymy również kurs dotyczący narzędzi i teorii zadań do zrealizowania, który wspiera zmianę myślenia w kierunku biznesu bardziej skoncentrowanego na człowieku.

Szkolenie „Myślenie krytyczne

To właśnie przykład edukacyjnego wyskakiwania poza nasz obszar działania. W tym szkoleniu brał niedawno udział Piotrek. I było to bardzo wartościowe doświadczenie, które pozwala nam w świeży sposób spojrzeć m.in. na wartość produktów, jaką dostarczamy naszym klientom, czy na jakość informacji pozyskiwanych od respondentów.

Stowarzyszenia branżowe i konferencje

Poza tym na bieżąco śledzimy nowinki w ramach naszego członkostwa w Customer Experience Professional Association i Service Design Network, a także konferencji branżowych. To daje dodatkowy zastrzyk wiedzy.

service design days

Wdrożenie zdobytej wiedzy

Edukacja to jedno. Ale można się dużo uczyć i nic z tą wiedzą nie robić. Ograniczamy to ryzyko. I niezależnie od wieczorków literackich, po każdym zakończonym kursie lub szkoleniu, FUZERSy przygotowują prezentację z podsumowaniem i wnioskami. To dobrze się sprawdza i wspiera dzielenie się wiedzą oraz zwiększa szanse na wdrożenie nowych elementów i podejść do naszej codziennej pracy.

Szukasz nowej wiedzy w obszarze customer experience?

Sprawdź ofertę

Podobne posty
CO DALEJ?

Skontaktuj się
z nami.

Chętnie umówimy się na niezobowiązujące spotkanie online, podczas którego odpowiemy na Twoje pytania.


    NEWSLETTER

    Zapisz się do
    naszego newslettera.