Edukacja Customer Experience – jak zdobywamy nową wiedzę w Fuzers

Ciągła nauka

Jest takie hasło #neverstoplearning, w które w Fuzers bardzo wierzymy. Po pierwsze dlatego, bo lubimy się uczyć nowych rzeczy. Po drugie, bo to stałe zdobywanie wiedzy rozwija nas indywidualnie. A w ten sposób zespołowo pcha nas do przodu i pozwala dostarczać jeszcze większą wartość naszym klientom.

Jak i gdzie się uczymy?

Przede wszystkim czytamy.

Książki i artykuły. A żeby tę zdobywaną wiedzę lepiej konsumować, to od niedawna, raz na dwa miesiące, każdy wybiera książkę do przeczytania z naszej firmowej biblioteki. Następnie przybywa na “Wieczorek literacki F”, w trakcie którego podsumowuje wybraną książkę i przedstawia zebrane wnioski pod kątem pracy w Fuzers.

Po pierwszej edycji już mamy termin drugiej i wiemy, że chcemy kontynuować te spotkania.

fuzers customer experience

Fuzersowy kąt do czytania

Ale oczywiście czytanie i dzielenie się inspiracjami wewnętrznie to tylko jeden ze sposobów, w jaki pozyskujemy nową wiedzę.

Inne, z których korzystamy, to kursy, studia i szkolenia. Zarówno online, jak i stacjonarne.

Głównie te związane z doświadczeniami klienta, a więc obszarem naszego działania. Chociaż czasami decydujemy się na poszerzenie horyzontów i wyjście poza obszar związany stricte z customer experience i service design.

I w ramach tej opcji wiedzę i nowe umiejętności zdobywamy aktualnie między innymi w ramach:

Studiów podyplomowych “Trendwatching i future studies

W ich trakcie studiów podyplomowych „Trendwatching & Futures Studies” na WH AGH w Krakowie, Iza zdobywa wiedzę i doświadczenie w analizie i prognozowaniu trendów biznesowych, gospodarczych i społecznych. I już wykorzystuje ją m.in. wprowadzając w naszych projektach elementy analizy trendów wpływających na doświadczenie klienta czy tworząc prezentacje o trendach w customer experience.

trendy w customer experience

Prezentacja Izy i Piotrka o trendach w Customer Experience

Kursu “CX Design” (Hyper Island)

Rozpoczyna go Piotrek. CX Design od Hyper Island to intensywny kurs online trwający 6 tygodni, który uczy jak wykorzystać nowe technologie i ekonomię behawioralną do projektowania i dostarczania innowacyjnych doświadczeń klientów. Dla osób zaznajomionych już z Customer Experience kurs jest okazją do poznania nowych, przełomowych technik, a dla osób zainteresowanych lepszym zrozumieniem tej dyscypliny jest to doskonałe, głębokie zanurzenie się we wszystkie aspekty CX.

Kursu “The Professional Diploma in Customer Experience

Kurs od The CX Academy, w którym udział bierze Kasia. Czeka tam na nią 6 miesięcy intensywnej edukacji online w ramach 10 modułów tematycznych i szeregu zadań dodatkowych. To potężny zastrzyk nowej wiedzy, metod oraz narzędzi wspierających pracę nad lepszym doświadczeniem klientów.

Kursu “Jobs To Be Done Toolkit

Kończymy również kurs dotyczący narzędzi i teorii zadań do zrealizowania (jobs to be done), który wspiera zmianę myślenia w kierunku biznesu bardziej skoncentrowanego na człowieku i pozwoli nam efektywniej wykorzystywać framework JTBD.

Szkolenie „Myślenie krytyczne

To właśnie przykład edukacyjnego wyskakiwania poza nasz główny obszar działania. W tym szkoleniu brał niedawno udział Piotrek. I było to bardzo wartościowe doświadczenie, które pozwala nam w świeży sposób spojrzeć m.in. na wartość produktów, jaką dostarczamy naszym klientom, czy na jakość informacji pozyskiwanych od respondentów.

Stowarzyszenia branżowe i konferencje

Poza tym na bieżąco śledzimy nowinki w ramach naszego członkostwa w Customer Experience Professional Association i Service Design Network, a także konferencji branżowych, takich jak INSUMMIT czy X SUMMIT. To również daje dodatkowy zastrzyk wiedzy i inspiracji.

service design days

Materiały z konferencji Service Design Days 2021

Wdrożenie zdobytej wiedzy

Wiadomo – edukacja to jedno. Można się dużo uczyć i czytać, ale mimo to nic z tą wiedzą nie robić. Dlatego my podejmujemy działania ograniczające to ryzyko. I niezależnie od wieczorków literackich, po każdym zakończonym kursie lub szkoleniu, przygotowujemy w Fuzers prezentację z podsumowaniem, inspiracjami i wnioskami. I tym jak pozyskaną wiedzę możemy wykorzystać w naszych projektach. To dobrze się sprawdza i wspiera dzielenie się wiedzą oraz zwiększa szanse na wdrożenie nowych elementów i podejść do naszej codziennej pracy.

A jeśli już tu jesteś, to zerknij tutaj i dowiedz się jakie książki z zakresu service design i customer experience warto przeczytać.

Sprawdź też odcinek #5 na naszym kanale na YouTube – „10 KSIĄŻEK, o customer experience, które powinieneś przeczytać”.

Podobne posty
CO DALEJ?

Skontaktuj się
z nami.

Chętnie umówimy się na niezobowiązujące spotkanie online, podczas którego odpowiemy na Twoje pytania.


    NEWSLETTER

    Zapisz się do newslettera Fuzers.