Testy użyteczności nowo-wprowadzonej usługi paszportu cyfrowego (dla klienta z branży motoryzacyjnej)

OPINIA

ikonka

"Szkolenie Customer Journey dało nam dużo do myślenia. Na zasadzie - jak my niedużo wiemy. To było szkolenie z tych takich uświadamiających - ile trzeba rzeczy wziąć pod uwagę i jakie to jest proste i dlaczego, ja o tym wcześniej nie pomyślałam."

Daria Misztal
CX Lead, T-Mobile

Badanie składało się z 9 wywiadów pogłębionych – zdalnych testów użyteczności na zrealizowanym raporcie z planowanej do wdrożenia usługi, której produktem jest tzw. cyfrowy paszport pojazdu.

Celem badania było zebranie opinii realnych użytkowników serwisu, którzy planują w najbliższym czasie zakup auta osobowego.

 

Harmonogram badania

Badanie przeprowadzono w trzytygodniowym sprincie:

  • Tydzień 1 – organizacja i rekrutacja respondentów.
  • Tydzień 2 – realizacja testów.
  • Tydzień 3 – analiza danych, tworzenie raportów i prezentacja wyników.

 

Realizacja badania

Badanie zostało przeprowadzone zdalnie.

Screenshot z sesji badawczej.

Korzystaliśmy z usług Google Cloud do organizacji spotkań i dostarczania testującym niezbędnych materiałów.

Na początku badania respondenci mieli czas na zapoznanie się z raportem. Następnie prowadzeni przez badacza, analizowali go na głos, sekcja po sekcji, w trakcie badacz zadawał pytania pogłębiające.

Po etapie analizy, respondenci zostali poproszeni o subiektywną ocenę raportu, ocenę wartości i postrzeganej użyteczności usługi. Zapytano ich również o to czy rozważali by skorzystanie z usługi w przyszłości.

 

Raport

Raport z badania został przygotowany na podstawie bezpośrednich wypowiedzi respondentów. Najważniejsze wnioski zostały przedstawione w postaci praktycznych rekomendacji. Najpopularniejsze z nich są dodatkowo oznaczone informacją o częstotliwości ich występowania.

 

Obecnie rekomendacje są analizowane przez zespół techniczny klienta.


    NEWSLETTER

    Zapisz się do
    naszego newslettera.